FORGOT YOUR DETAILS?

Kilpailut

Tulevat kilpailut ja tapahtumat

Tulokset

Virpiniemen Talvikisat - 18.3.2018 - Tulosluettelo
Miehet 8, 1 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (15) Riko Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 0:04:16.1
2 (13) Aaron Harju Haukiputaan Veikot 0:04:33.1
3 (11) Luka Selkälä Haukiputaan Veikot 0:04:43.6
4 (10) Veeti Tammela Iin Urheilijat 0:05:02.1
5 (12) Hugo Seppä Karihaaran Visa 0:07:07.9
(14) August Schmitt Laitasaaren Veto DNS/Ei Läht
Naiset 8, 1 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (2) Fanni Rantaeskola Suomussalmen Rasti 0:04:10.2
2 (6) Eevi Puoskari Kempeleen Kiri 0:04:17.8
3 (5) Tiina Jaakola Haukiputaan Veikot 0:04:44.6
4 (4) Emmi Polvi Laitasaaren Veto 0:05:14.7
5 (1) Emma Kaunisto Karihaaran Visa 0:05:28.4
(7) Peppi Poutanen Karihaaran Visa DNS/Ei Läht
(3) Julia Parkkila Oulun Hiihtoseura DNS/Ei Läht
Miehet 10 vuotta, 1 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (24) Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet 0:03:39.8
2 (29) Akseli Schmitt Laitasaaren Veto 0:03:40.8
3 (26) Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:03:45.7
4 (28) Miikka Kivelä Metsä-Veikot 85 0:03:59.3
5 (27) Eemeli Tammela Iin Urheilijat 0:04:14.6
6 (25) Aatos Boström Iin Urheilijat 0:04:27.4
Naiset 10, 1 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (23) Minea Miettunen Karihaaran Visa 0:03:21.3
2 (20) Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:03:56.6
3 (21) Miona Selkälä Haukiputaan Veikot 0:03:59.6
3 (22) Alina Kyllönen Tyrnävän Ahmat 0:03:59.6
Miehet 12 vuotta, 2 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (44) Ronni Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 0:06:31.5
2 (43) Nooa Kaunisto Karihaaran Visa 0:06:57.7
3 (42) Oskari Kivelä Metsä-Veikot 85 0:07:04.2
(41) Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat DNS/Ei Läht
Naiset 12 vuotta, 2 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (31) Helmi Korpi Aavasaksan urheilijat 0:07:02.2
2 (32) Erika Kujala Oulun Hiihtoseura 0:07:24.2
3 (39) Maiju Palosaari Kiimingin Urheilijat 0:07:27.0
4 (37) Anna Kerkko Espoon Hiihtoseura 0:07:27.5
5 (33) Linnea Selkälä Haukiputaan Veikot 0:07:28.3
6 (36) Matilda Boström Iin Urheilijat 0:08:34.3
(34) Veera Niskanen Keminsuun Kisa DNS/Ei Läht
(38) Saaga Sassi Iin Urheilijat DQ/Hyl
Miehet 14 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (61) Eeli Kujala Oulun Hiihtoseura 0:07:12.7
2 (60) Johannes Paaso Karihaaran Visa 0:07:31.7
(62) Tuomas Laurikainen Karihaaran Visa DNS/Ei Läht
Naiset 14 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (54) Neea Taskila Oulun Hiihtoseura 0:07:44.4
2 (52) Sanni Pirttikoski Utajärven Urheilijat 0:07:51.9
3 (50) Ida Roponen Oulun Hiihtoseura 0:08:05.4
4 (58) Heli Korpi Aavasaksan urheilijat 0:08:39.9
5 (59) Iina Haataja Limingan Niittomiehet 0:08:48.2
6 (51) Roosa Vuori Saloisten Salama 0:09:22.4
7 (56) Ella Tammi Simon Kiri 0:09:33.3
8 (53) Veera Tammi Simon Kiri 0:09:52.2
(57) Sara Niskanen Keminsuun Kisa DNS/Ei Läht
(55) Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat DNS/Ei Läht
Miehet 16 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (76) Miika Ylikulju Oulaisten Huima 0:12:59.6
2 (75) Antti-Jussi Raappana Pudasjärven Urheilijat 0:14:07.3
3 (77) Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 0:14:40.5
Naiset 16 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (67) Mette Ojala Keminsuun Kisa 0:07:43.3
2 (71) Henna Korpi Aavasaksan urheilijat 0:08:05.1
3 (72) Milla Kiviaho Keminsuun Kisa 0:08:14.1
4 (70) Aada Peltola Himangan Urheilijat 0:08:17.4
5 (68) Reija Ahola Karihaaran Visa 0:08:18.4
6 (65) Salla Kunnari Aavasaksan urheilijat 0:08:34.9
7 (66) Veera Pääkkönen Kuhmo-Ski 0:09:35.9
(69) Anna Korpi Aavasaksan urheilijat DNS/Ei Läht
Miehet 18 vuotta, 10 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (85) Teemu Pyörälä Iin Hiihtoseura 0:26:59.9
Miehet 20 vuotta, 10 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (90) Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 0:26:43.9
Naiset 20 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (87) Katariina Autti Oulun Hiihtoseura 0:14:05.8
2 (88) Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 0:15:13.2
Miehet 35 vuotta, 10 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (95) Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:28:58.1
Naiset 35 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (92) Minna Patanen Saloisten Salama 0:14:39.7
Miehet 40 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (100) Reima Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 0:13:36.2
2 (101) Markus Ronkainen Haukiputaan Veikot 0:14:16.7
Naiset 40 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (97) Johanna Magga Oulun Hiihtoseura 0:15:57.0
2 (98) Raili Kokko Utajärven Urheilijat 0:16:08.4
Miehet 45 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (105) Ilkka Kinnunen Kajaanin hiihtäjät 0:11:55.1
2 (106) Teuvo Kuusela Keminsuun Kisa 0:13:00.9
3 (107) Hannu Kokko Utajärven Urheilijat 0:13:40.4
Miehet 50 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (110) Valto Kinnunen Kajaanin hiihtäjät 0:12:38.7
2 (111) Simo Kinnunen Kajaanin hiihtäjät 0:12:58.8
Miehet 55 vuotta, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (115) Juha Hautaniemi Oulun Hiihtoseura 0:14:39.9
Naiset 55 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (112) Sisko-Liisa Luukinen Limingan Niittomiehet 0:11:31.4
Miehet 60 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (120) Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 0:07:34.4
2 (119) Kari Hyttinen Suomussalmen Rasti 0:07:40.4
(118) Jorma Aalto Iin Urheilijat DNS/Ei Läht
Naiset 60 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (117) Seija Pieskä Oulun Kilpa-Veljet 0:10:30.3
Miehet 65 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (122) Eero Väisänen Kuhmon Kiva 0:07:54.4
2 (124) Keijo Salonen Kuivasjärven Aura 0:08:06.4
3 (123) Kalle Saapunki Kuusamon Erä-Veikot 0:08:37.3
4 (121) Mikko Pörsti Valtimon Vasama 0:08:40.6
Miehet 70 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (128) Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 0:08:30.3
2 (126) Urpo Leinonen Rekolan Raikas 0:08:56.2
3 (127) Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 0:09:34.3
Miehet Yleinen, 10 km
* Kilpailun ulkopuolle osallistuntu
1 (170) Mikael Norberg SK Kränsen 0:22:53.6
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (164) Reima Idström Inarin Yritys 0:23:09.4
2 (161) Niklas Niska Ounasvaaran Hiihtoseura 0:23:19.5
3 (168) Niila Ahokas Inarin Yritys 0:23:42.2
4 (165) Matias Tiiro Metsä-Veikot 85 0:23:58.1
5 (162) Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 0:24:35.1
6 (172) Eero Vuollet Posion Pyrintö 0:25:13.7
7 (166) Jani Sarkkinen Ounasvaaran Hiihtoseura 0:25:38.3
8 (160) Ilkka-Petri Välitalo Muurolan Kisaveikot 0:25:50.4
9 (167) Jonne Maunu Keminsuun Kisa 0:25:59.5
10 (163) Viljo Juntunen Ristijärven Pyry 0:26:23.3
(169) Lauri Pyhäjärvi Ounasvaaran Hiihtoseura DNS/Ei Läht
(171) Janne Uusitalo Pihtiputaan Tuisku DNS/Ei Läht
Naiset yleinen, 5 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (146) Riitta-Liisa Roponen Oulun Hiihtoseura 0:12:05.8
2 (147) Iina Ahokas Vantaan Hiihtoseura 0:12:46.9
3 (153) Eevakaisa Loukusa Siilinjärven Hiihtoseura 0:12:54.1
4 (144) Tiina Idström Inarin Yritys 0:13:23.7
5 (154) Maria Paatero Oulun Hiihtoseura 0:13:32.7
6 (149) Maria Virpi Oulun Hiihtoseura 0:13:35.5
7 (152) Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat 0:13:45.5
8 (145) Miia Kemppainen Kainuun Hiihtoseura 0:13:46.8
9 (151) Anu Kivipää Oulun Hiihtoseura 0:14:35.0
10 (143) Mari Patanen Saloisten Salama 0:14:35.7
11 (142) Maria Hiivala Oulun Hiihtoseura 0:14:58.5
12 (148) Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:15:23.4
(141) Jonna Kariniemi Ounasvaaran Hiihtoseura DNS/Ei Läht
(150) Elisa Pelttari Vantaan Hiihtoseura DNS/Ei Läht
Miehet 75 vuotta, 3 km
Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (131) Mauri Miettunen Karihaaran Visa 0:09:13.5
2 (132) Antero Leinonen Haukiputaan Veikot 0:09:54.3
Virpiniemen Talvikisat - 17.3.2019 - Tulosluettelo
 

Miehet 8, 1 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (5) Aaron Harju Haukiputaan Veikot 0:03:50.3
2 (3) Luka Selkälä Haukiputaan Veikot 0:04:23.3
3 (1) Niilo Mustonen Iin Hiihtoseura 0:04:53.6
4 (2) Riku Okkonen Karihaaran Visa 0:06:38.4
(4) Väinö Boström Iin Urheilijat DNS/Ei Läht

 

Naiset 8, 1 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (7) Oona Pesämaa Iin Hiihtoseura 0:04:10.6
2 (6) Silja Majava Haukiputaan Veikot 0:05:32.3
(8) Alexandra Harju Haukiputaan Veikot DNS/Ei Läht

 

Miehet 10 vuotta, 1 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (11) Arttu Juola Oulun Hiihtoseura 0:03:17.5
2 (10) Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet 0:03:19.6
3 (13) Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:03:27.8
(12) Lenni Mustonen Iin Hiihtoseura DNS/Ei Läht

 

Naiset 10, 1 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (16) Miona Selkälä Haukiputaan Veikot 0:03:24.8
2 (15) Emma Parkkila Reisjärven Pilke 0:03:34.2
3 (20) Saaga Pesämaa Iin Hiihtoseura 0:03:41.3
4 (17) Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:03:48.3
5 (19) Eevi Puoskari Kempeleen Kiri 0:03:51.7
6 (18) Tiina Jaakola Haukiputaan Veikot 0:04:30.3

 

Miehet 12 vuotta, 2 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (24) Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat 0:05:53.5
2 (23) Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 0:06:19.7
3 (22) Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:06:46.5
4 (21) Aleksi Vuorma Kiimingin Urheilijat 0:07:39.7

 

Naiset 12 vuotta, 2 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (31) Emilia Hakasalmi Kuivasjärven Aura 0:06:44.9
2 (28) Saaga Sassi Iin Urheilijat 0:06:47.9
3 (27) Maiju Palosaari Kiimingin Urheilijat 0:06:48.4
4 (30) Linnea Selkälä Haukiputaan Veikot 0:07:03.9
5 (26) Iita Kimpimäki Yli-Iin Naseva 0:07:33.7
6 (29) Iina Rantakangas Toholammin Urheilijat 0:07:40.7
(25) Matilda Boström Iin Urheilijat DNS/Ei Läht
(32) Maija Leinonen Haukiputaan Veikot DNS/Ei Läht

 

Miehet 14 vuotta, 3 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (35) Matias Uusitalo Iin Urheilijat 0:07:57.4

 

Naiset 14 vuotta, 3 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (39) Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat 0:08:06.4
2 (36) Nelli-Lotta Karppelin Limingan Niittomiehet 0:08:35.9
3 (37) Lania Karim Kempeleen Kiri 0:08:53.6
4 (38) Roosa Vuori Saloisten Salama 0:09:38.6

 

Miehet 16 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (40) Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 0:14:04.9

 

Naiset 16 vuotta, 3 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
(41) Anni Niku Nivalan Urheilijat DNS/Ei Läht

 

Miehet 18 vuotta, 10 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (71) Niilo Moilanen Oulun Hiihtoseura 0:25:45.1
2 (72) Eino Koivula Team Skiers 0:25:50.1

 

Naiset 18 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (76) Vilma Ryytty Iisalmen Visa 0:12:54.4
2 (81) Veera Säisä Iisalmen Visa 0:13:08.2
3 (82) Seela Peuralahti Oulun Hiihtoseura 0:13:14.9
4 (80) Elisa Reijonen Ounasvaaran Hiihtoseura 0:13:38.2
5 (74) Emilia Kähkönen Ounasvaaran Hiihtoseura 0:13:42.4
6 (79) Reija Ahola Karihaaran Visa 0:13:44.7
7 (78) Mette Ojala Keminsuun Kisa 0:14:08.2
8 (75) Henna Korpi Aavasaksan urheilijat 0:14:22.9
9 (77) Katri Saavalainen Sysmän Sisu 0:15:12.4

 

Miehet 20 vuotta, 10 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (95) Viljami Vuorre Oulun Hiihtoseura 0:23:46.6
(96) Tuomas Ranto Team Skiers DNS/Ei Läht

 

Naiset 20 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (102) Ella Anttola Karihaaran Visa 0:12:30.1
2 (104) Eveliina Toivanen Karihaaran Visa 0:12:57.9
3 (100) Elina Tikkanen Karihaaran Visa 0:13:11.9
4 (101) Kaisa Salminen Aavasaksan urheilijat 0:14:34.6
5 (103) Katriina Autti Team Skiers 0:15:09.9

 

Miehet 35 vuotta, 10 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (109) Hannu Kirstinä Oulun Hiihtoseura 0:24:47.5
2 (107) Jani Laine Kuivasjärven Aura 0:25:07.5
3 (106) Eero Juola Oulun Hiihtoseura 0:26:38.8
4 (108) Jani Jussila Haukiputaan Veikot 0:27:54.2

 

Naiset 35 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (110) Minna Patanen Saloisten Salama 0:14:24.3

 

Miehet 40 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (114) Jani Tuovila Sievin Sisu 0:11:29.8
2 (112) Jukka Hinttala Haukiputaan Veikot 0:12:35.8
3 (115) Juha Latomaa Oulun Hiihtoseura 0:13:02.7
4 (113) Timo Kaveri Yli-Iin Naseva 0:13:26.3

 

Naiset 40 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (116) Maarit Kaveri Yli-Iin Naseva 0:15:27.3
2 (117) Johanna Magga Oulun Hiihtoseura 0:15:37.5

 

Miehet 45 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (118) Mika Tohmola Muonion Kiri 0:12:28.6
2 (119) Jari Mäntylä Haapaveden Urheilijat 0:13:17.5

 

Miehet 50 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (122) Tapio Hökkä Yli-Iin Naseva 0:13:03.5
2 (123) Juha Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:16:01.3
(121) Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura DNS/Ei Läht

 

Naiset 50 vuotta, 3 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (125) Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat 0:08:56.3

 

Miehet 55 vuotta, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (128) Valto Kinnunen Kajaanin hiihtäjät 0:12:10.3
2 (127) Simo Kinnunen Kajaanin hiihtäjät 0:12:38.3

 

Miehet 60 vuotta, 3 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (129) Väinö Mäkilä Saloisten Reipas 0:07:32.3

 

Miehet 65 vuotta, 3 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (132) Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 0:07:28.3
2 (133) Keijo Salonen Kuivasjärven Aura 0:07:55.3
(131) Mikko Pörsti Valtimon Vasama DNS/Ei Läht

 

Miehet 70 vuotta, 2 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (135) Antero Autio Kiuruveden Urheilijat 0:06:21.3
2 (136) Kalle Saapunki Kuusamon Erä-Veikot 0:06:43.8
3 (137) Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 0:07:34.3
(138) Esko Korhonen Oulun Kilpa-Veljet DNS/Ei Läht

 

Miehet Yleinen, 15 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (48) Oskari Hökkä Taivalkosken Metsä-veikot 85 0:34:00.7
2 (45) Niila Ahokas Inarin Yritys 0:34:14.4
3 (47) Antti Kartano Ilmajoen Kisailijat 0:34:40.9
4 (55) Matias Tiiro Jämsänkosken Ilves 0:34:56.4
5 (54) Petteri Kymäläinen Kuusamon Erä-Veikot 0:35:53.9
6 (53) Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 0:36:07.9
7 (46) Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 0:37:31.9
8 (52) Joona Männistö Oulaisten Huima 0:38:07.4
9 (51) Juho Nikula Kalajoen Junkkarit 0:38:42.6
10 (50) Eero Aittolampi Oulun Hiihtoseura 0:38:48.1
11 (43) Matti Keskitalo Haapajärven Kiilat 0:39:36.1
12 (49) Lauri Pyhäjärvi Ounasvaaran Hiihtoseura 0:40:48.6
(44) Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot DNF/KESK
(42) Janne Uusitalo Pihtiputaan Tuisku DNS/Ei Läht

 

Naiset yleinen, 5 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (66) Aija Söyrinki Vuokatti Ski Team Kainuu 0:12:08.7
2 (59) Iina Ahokas Vantaan Hiihtoseura 0:12:15.3
3 (61) Riikka-Liisa Räsänen Joutsan Pommi 0:12:20.3
4 (63) Sanna Martikkala Vuokatti Ski Team Kainuu 0:12:41.2
5 (67) Maria Virpi Oulun Hiihtoseura 0:12:48.5
6 (68) Roosa Juuska Team Skiers 0:12:52.5
7 (60) Krista Lehtola Karihaaran Visa 0:13:18.2
8 (56) Saana Ukkonen Team Skiers 0:13:30.3
9 (70) Mari Maikku Aavasaksan urheilijat 0:13:33.2
10 (62) Mari Patanen Saloisten Salama 0:13:58.7
11 (58) Erika Utriainen Oulun Hiihtoseura 0:14:12.0
12 (57) Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:14:41.5
13 (65) Maria Hiivala Team Skiers 0:15:13.2
(64) Erika Jänkä Jämin Jänne DNS/Ei Läht
(69) Miia Kemppainen Kainuun Hiihtoseura DNS/Ei Läht

 

Miehet 75 vuotta, 2 km

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (140) Mauri Miettunen Karihaaran Visa 0:07:06.2
TOP