HalpaHalli Games 2019 3-ottelu

Keskiviikkona 21.8.2019 klo 18:00 alkaen lasten yleisurheilukilpailu Haukiputaan keskusurheilukentällä. Kisakanslia sijaitsee urheilukentän huoltorakennuksessa. Kilpailuun ei ole osallistumismaksua. Tapahtumassa on kanttiini, josta on mahdollista ostaa pientä syötävää.

  • P/T 2004-2005 synt: 100m – pituus - kuula 
  • P/T 2006-2007 synt: 100m – pituus - kuula 
  • P/T 2008-2009 synt: 60m – pituus - kuula 
  • P/T 2010-2011 synt: 60m – pituus - kuula 
  • P/T 2012-2013 synt: 60m – pituus - pallonheitto 
  • P/T 2014 tai myöhemmin syntyneet: 40m – pituus- pallonheitto

Ilmoittautuminen paikan päällä klo 17.30 mennessä.

Tiedustelut:
Mikko Remsu
Sähköpostiosoite: hauveyu@gmail.com

Tulokset

HH Games 3-ottelu Keskiviikkona 21.8.2019

P 2006-2007

SijNimiSeura60mPituusKuulaPisteet
1Jeremias Heikkinen 8.374608.911338

 

T 2006-2007

SijNimiSeura60mPituusKuulaPisteet
1Linnea SelkäläHaukiputaan Veikot9.573606.41760
       

 

P 2008-2009

SijNimiSeura60mPituusKuulaPisteet
1Janiel Heikkinen 12.142553.92311
       

 

T 2008-2009

SijNimiSeura60mPituusKuulaPisteet
1Miona SelkäläHaukiputaan Veikot9.943355.11608
2Vilja VehkalahtiHaukiputaan Veikot10.283144.71526
       

 

P 2010-2011

SijNimiSeura60mPituusKuulaPisteet
1Aaron HarjuHaukiputaan Veikot10.102884.36496
2Pyry Törmänen 10.473034.10466
3Luka SelkäläHaukiputaan Veikot11.012723.12345
4Matias PitkänenKuivasjärven koulu12.44NMNM74
5Pyry Rautiainen 12.56NMNM70
       

 

T 2010-2011

SijNimiSeura60mPituusKuulaPisteet
1Tiina JaakolaHaukiputaan Veikot9.513354.42630
2Saga Pirttilahti 11.072593.36341
       

 

P 2012-2013

SijNimiSeura60mPituusPalloPisteet
1Topi PahkalaHaukiputaan Veikot11.4225014.40249
2Hannes Paasovaara 10.65212NM215
3Jooa JokinenKuivasjärven Aura11.2822410.71213
4Robert Kalliokoski 11.401918.62173
5Aleksi RäisänenHaukiputaan Veikot12.4019213.40159
6Akseli Viita 12.54207NM116
7Eino HimankaHaukiputaan Veikot14.312069.40102
8Eino Takkinen 14.4717511.3692
9Peetu AlanneHaukiputaan Veikot15.5215013.0580
10Joona TorvinenHaukiputaan Veikot14.14162NM55
11Luukas Huttu 15.181354.6633
       

 

T 2012-2013

SijNimiSeura60mPituusPalloPisteet
1Alexandra HarjuHaukiputaan Veikot11.772205.92161
2Juulia VirpiHaukiputaan Veikot12.062265.35151
2Venla Kyllönen 12.112009.50151
4Venla JokinenKuivasjärven Aura13.062309.70144
5Lumiina TörmänenHaukipudas12.121967.60139
6Iida Mustalahti 12.3416710.50130
7Eevi KukkaHaukiputaan Veikot12.9519011.05128
8Malla AlanneHaukiputaan Veikot13.222137.79118
9Elsa KoivistoHaukipudas13.331938.80108
10Janna SipolaHaukiputaan Veikot13.161808.94105
11Ria Kemppainen 12.29172NM104
12Viivi Pyykkönen 13.931378.0967
13Emilia Eskeli 13.71140NM53
       

 

P 2014-

SijNimiSeura40mPituusPalloPisteet
1Kalle Nousiainen 9.131908.60465
2Hugo Päkkilä 9.7619011.00443
3Jonni LohelaHauPa9.521607.90362
4Joonas JärvinenHauPa10.201508.80313
5Petri HolopainenHauPa10.001606.20303
6Onni PoijulaHauPa11.001568.60290
7Rasmus KärkkäinenKiviniemi10.261556.20281
8Matias Kärkkäinen 10.511675.43278
9Jorma AaltoHauPa10.951604.90243
10Eemil Hyypiö 11.181407.40242
11Niko KarjalainenHauPa9.641105.50241
12Alexi Lindgren 9.63150NM231
13Jooa KärkkäinenKiviniemi11.701703.70227
14Jasper KaiponenHauPa10.37170NM221
15Paavo KukkaHaukipudas10.901404.80212
16Teppo Kaattari 12.911307.20199
17Samuel TorvinenHaukiputaan Veikot10.59160NM195
18Leevi RytkönenHauPa13.951306.95192
18Tomi VäisänenHauPa13.151504.70192
20Leo LuukelaOulu11.581206.30188
21Aarre TörmänenHaukipudas11.661333.95171
22Miro ParkkinenHauPa10.30943.90158
23Rami AlwaliHauPa12.94905.60124
24Niklas Kyllönen 15.62NM7.95105
25Elias PitkänenHauPa9.65NMNM98
26Aaro RäisänenHaukiputaan VeikotNM703.1062
26Olli Illikainen 10.7160NM62
28Liinus LuukelaOulu17.18602.4043
       

 

T 2014-

SijNimiSeura40mPituusPalloPisteet
1Kerttu RemsuHaukiputaan Veikot9.412107.90465
2Alisa Paananen 9.811927.80396
3Emma Vääräniemi 10.571624.24250
4Eevi Kyllönen 10.081305.80245
5Vanessa VirpiHaukiputaan Veikot10.281403.35214
6Olivia Eskeli 11.25165NM184
7Milla Paananen 14.901503.79175
8Senja Takkinen 14.631102.2294
9Seela Nousiainen 12.32NM3.4048
10Eve Väisänen 20.05502.1031