Kaiken Kansan Kolmiottelu ja Ruotsalaisviesti 6.9.2017

Haukipudas, Jokelantie 19, keskusurheilukenttä 
klo 18:00 alkaen

 

Kaiken Kansan Kolmiottelu

60 m, pituus ja kuula (4kg)

Sarjat;
Naiset ja Miehet (suositusalaikäraja 12 v)
pisteet lasketaan SUL -ottelupistetaulukon perusteella.

 

Ruotsalaisviesti

4 osuutta, jotka ovat eri mittaisia. Ensimmäinen juoksija juoksee sata metriä, toinen juoksija 200 metriä, kolmas juoksija 300 metriä ja neljäs 400 metriä, jolloin kokonaismatkaksi tulee yksi kilometri. Tähän toivotaan mukaan kaikenlaisia yhteisöjä, porukoita, perheitä tms.

Haastakaa toisianne mukaan!

 

Ilmoittautumiset alla olevien lomakkeiden kautta. VOI ILMOITTAUTUA MYÖS PAIKAN PÄÄLLÄ KLO 17:30 MENNESSÄ!

Kolmiotteluun ei osallistumismaksua, viestissä vapaaehtoinen kannatusmaksu.

Tiedustelut
Marjo Sjögren, p. 0400 450 949

Tulokset

 

Kaiken Kansan Kolmiottelu

Naiset

SijNimiSeura/Paikkakunta60mPisteetPituusPisteetKuulaPisteetYhteensä
1Anni KekolahtiOulun Pyrintö8.74514513657.483291145
2Henna AnuntiHaukiputaan Veikot9.083664383398.593921097
3Heidi KamuttaHaukipudas93824393417.173121035
4Ritva RonkainenHaukiputaan Veikot9.462993742277.09308834
5Helmi HiltunenIin Urheilijat9.62783471883.79138604
6Maarit KestiläHaukiputaan Heitto11.041382921207.17312570
7Erika KäkeläHauVe-Kan11.27124251793101304
8Anni KamuttaHaukipudas11.35120251791.7748247

 

Miehet

SijNimiSeura/Paikkakunta60mPisteetPituusPisteetKuulaPisteetYhteensä
1Aleksis SchmittLaitasaaren Veto7.9669446739912.36121705
2Matias Anunti 8.285734623889.064191380
3Urpo HekkalaYli-Iin Naseva8.7743441529611.445601290
4Heikki OjantakanenOulunsuun Heitto9.013804062809.734581118
5Arto KivimäkiHaukiputaan Heitto9.3731433917712.015951086
6Veli-Matti NieminenHaukiputaan Heitto9.193453902539.814621060
7Juha PesonenHaukiputaan Heitto8.395383011308.543891057
8Markus RonkainenHaukiputaan Veikot9.263323882508.59392974
9Tapani KylmäahoHauVe11.131322841117.6336579
10Erkki ManninenOulunsuun Heitto10.52176254826.48275533
11Kauko MeriläinenOulunsuun Heitto11.71102185327.72343477
12Santeri KäkeläHauVe-Kan11.56109246752.996280
13Joonas SaavinenHauVe-Kan13.546201422.6184172

 


Ruotsalaisviesti

 

Sij JoukkueAika
1 Ronkainen & Co2.39,73
  Anni Kekolahti 
  Ritva Ronkainen 
  Aleksis Schmitt 
  Markus Ronkainen 
2 Veikkoset2.51,16
  Henna Anunti 
  Milla Anunti 
  Aada Similä 
  Matias Anunti 
3 Oulunsuun Heitto3.03,94
  Erkki Manninen 
  Kauko Meriläinen 
  Reijo Hummastenniemi 
  Heikki Ojantakanen 
4 HauVe Tuuli3.12,21
  Erkki Kumpula 
  Maija Kumpula 
  Päivi Granö 
  Heidi Kamutta 
5 Haukiputaan Heitto Triathlon4.25,27
  Arto Kivimäki 
  Maarit Kestilä 
  Juha Pesonen 
  Veli-Matti Nieminen 
6 Eläkeliitto ry Haukiputaan yhdistys5.41,95
  Mirja Kivimäki 
  Lea Kylmäaho 
  Tapani Kylmäaho 
  Leo Seppänen